Tvora, anglų kalboje slepia ir saugo esminę reikšmę ir paskirtį

Pirmosios tvoros buvo visai paprasti statybiniai elementai, kurie juose vienas civilizacijas nuo kitų. Keičiantis santvarkoms ir artėjant prie privatinės nuosavybės, aptvarai tapo esmine riba, skirianti vieną ūkį ir valdą nuo kitos. Dar ir dabar mes vadovaujamės tais pačiais principais. Žinoma estetiniai sprendimai ir poreikiai dažnai viršija mūsų lūkesčius. Jei anksčiau dauguma tvorų statytojų garantavo tik saugumą, šiuo metu namai aptveriami kuo įvairesnių medžiagų, faktūrų ir dekoro tvoromis. Galbūt dabar kitaip dėliojame savo statybiniu prioritetus, tačiau nereikia pamiršti, kad savo asmeninį turtą apsaugosime tik atitvėrę jį nuo kitų akių ir pagundų.

Aukšta, masyvi tvora ir mažas namelis atrodo nesuderinami. Jei namo savininkai neatsižvelgia į sklypo dydi ir būsto parametrus, jiems tik sunkiau išsirinkti adekvačiausią tvoros sprendimą. Ką daryti susidūrus su tokiomis problemomis ir dilemomis? Visados kreipkitės į specialistus. Jiems jau ne kartą teko derintis prie skirtingų klientų poreikių bei galimybių. Nepasilikite esminių tvėrimo sprendimų tik sau patiems. Augant tvorų rinkai auga ir jų paklausa. Nuosavų namų kvartaluose sunku pastebti namus be tvorų. Dauguma jas stato ne tik dėl saugumo ir užuovėjos, bet ir dėl besaikio troškimo išreikšti arba paslėpti save. Galbūt todėl mūsų miestuose tiek daug masyvių, aklinų tvorų primenančių kalėjimo sienas.

Būtent tokia aklina tvora statoma valstybei svarbius objektus aptverti. Tai rizikos grupės pastatai, tuo tarpu nuosavi namai nereikalauja perdėtų saugumų priemonių ir vis tik mes kartojama tas pačia klaidas. Mažiems namas didelės ir aukštos toros ir sienos? Galbūt mažos asmenybėms, kurios jaučiasi didelės? Galima prisiklausyti daugybę mitų, kodėl aukštos tvoros populiaresnė. Vis tik didžiausias iššūkis juos paneigti. Taip, mes vis dar statome aukštas tvoras norėdami parodyti savo materialinę sėkmę arba kompensuoti dvasinį skurdumą. Nesvarbu kiek pinigų išleisime ar sutaupysime, svarbu užtikrinti savo ir aplinkinių saugumą. Galbūt jūs slepiatės nuo aplinkinių, o galbūt juos saugote nuo pagundų?

Tvora su automatiškai atsiveriančiai vartais, tai šiuolaikinio gyvenimo patogumo garantas. Skubėdami ir bandydami sutaupyti laiką, mes įdiegiam vis daugiau technologinių pagalininkų. Gyvenimas nestovi vietoje ir mes patus nestovim. Atsivėrę vartai mus išleidžia į išorinį pasaulį. Automatizuotas gyvenimo būdas mus visai pakeitė. Taigi technologiškai pažangios tvoros mūsų jau nestebina. Niekas mūsų nešokiruoja, nebent nuliūdina. Ar įmanoma liūdesį paslėpti už šiuolaikinių barikadų?Tvirti stulai, pamatai ir patikimos tvoros mus saugo nuo išorinio pasaulio. Nesvarbu kokios tekstūros, faktūros ir dydžio aptvarus statysite, visados įsitikinkite, kad tokios ribos nuo išorinio pasaulio jums reikia. Jau senųjų civilizacijų bendruomenės ieškojo sistemos ir ribų. Kaip išmokti dalintis ir išdalinti žemes? Kad ir kaip tvoros mus saugotų, vis tik jos skirtos atskirti vieną nuosavybę nuo kitos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × five =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>