Europe_Direct_Logo
      youtube | |   svetaines_medis

youtube youtube

Partneriai:


Titulinis > Naujienos > Z_UKIS_MAISTAS > Europos Komisijos narių Karel De Gucht ir John Dalli pareiškimas dėl Rusijos sprendimo sustabdyti gyvų gyvulių importą iš ES
Ž.ūkis Maistas
2012-03-20
Europos Komisijos narių Karel De Gucht ir John Dalli pareiškimas dėl Rusijos sprendimo sustabdyti gyvų gyvulių importą iš ES

Už prekybą atsakingas Europos Komisijos narys Karel De Gucht ir už sveikatos ir vartotojų reikalų politiką atsakingas Europos Komisijos narys John Dalli pareiškė nusivylimą Rusijos sprendimu sustabdyti gyvų gyvulių (kiaulių, galvijų, avių ir ožkų) importą iš ES.

Abu Europos Komisijos nariai šį sprendimą laiko neproporcingu bei nepagrįstu ir ragina jį atšaukti. Prekyba šiais gyvais gyvūnais iš ES nekelia jokio pavojaus Rusijos Federacijos gyventojų sveikatai. Europos Komisija mano, kad importo sustabdymas neatitinka Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklių ir oficialių Rusijos įsipareigojimų sanitarijos ir fitosanitarijos srityse, kuriuos ji prisiėmė derybose dėl stojimo į PPO. Todėl Europos Komisija mano, kad Rusija, prieš įstodama į šią tarptautinę prekybos organizaciją, tarptautiniams prekybos partneriams siunčia labai neigiamą žinią dėl savo požiūrio į PPO.

Rusijos priėmimas į PPO patvirtintas 2011 m. gruodžio mėn. ir įsigalios Rusijos Parlamentui ratifikavus susitarimą (ne vėliau kaip 2012 m. rugpjūčio mėn.). Komisijos nariai De Gucht ir Dalli raštu kreipėsi į Rusiją ir paragino netaikyti šios neproporcingos priemonės. Europos Komisija toliau stebės padėtį ir pasinaudos visomis galimybėmis užtikrinti, kad Rusija atšauktų sprendimą. Sprendimas sustabdyti gyvų gyvulių importą (jis netaikomas veislininkystės tikslais importuojamiems gyvūnams) labai paveiks kai kurias ES valstybes nares, kurios daug eksportuoja į Rusiją (ypač gyvų kiaulių).

Rusijos valdžios institucijos šį sprendimą grindžia, be kita ko, Schmallenbergo virusu ir mėlynojo liežuvio liga. Šios ligos neturi poveikio kiaulėms. Gyvų gyvulių (kiaulių, galvijų, avių ir ožkų) importas iš visos ES 2011 m. sudarė 188 mln. eurų. Dėl šiandien įsigaliojančio importo draudimo ES šalys netektų 75 mln. eurų.




Europos Komisijos inf.