Europe_Direct_Logo
      youtube | |   svetaines_medis

Partneriai:


Titulinis > Naujienos > PLETRA > Europarlamentas pareiškė savo nuomonę dėl Islandijos, Makedonijos ir Bosnijos perspektyvų tapti ES narėmis
Plėtra
2012-03-14
Europarlamentas pareiškė savo nuomonę dėl Islandijos, Makedonijos ir Bosnijos perspektyvų tapti ES narėmis

Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas teigiamai vertina Islandijos galimybes įstoti į ES artimiausiu metu. Kitoje rezoliucijoje EP ragina numatyti, kada bus pradėtos narystės derybos su Makedonija, o dar kitoje reiškiamas susirūpinimas dėl nepakankamos pažangos Bosnijoje ir Hercegovinoje, praneša Parlamento spaudos tarnyba.

Rezoliucijai dėl Islandijos pritarė 596 EP nariai, nepritarė 52, o susilaikė 35. Parlamentas tikisi, kad ši šalis galės artimiausiu metu įstoti į ES, nes tai yra viena iš seniausių demokratinių Europos valstybių ir jos pažanga siekiant narystės ES yra akivaizdi. Nors  ginčas dėl europiečių indėlių, laikytų žlugusiame "Icesave" banke, dar neišspręstas, jis neturėtų sukliudyti Islandijos stojimui į ES, mano europarlamentarai.

Kita vertus, turėtų būti išspręsti ginčai dėl skumbrių žvejybos kvotų bei dėl banginių medžioklės, kuri yra uždrausta ES, taip pat padaryta daugiau pažangos reguliuojant valstybės intervenciją bankininkystės, finansų ir energijos sektoriuose.

Rezoliucijai dėl Makedonijos pritarė 582 EP nariai, nepritarė 70, o susilaikė 34. Parlamentas ragina numatyti konkrečią datą, kuomet prasidėtų narystės derybos su šia šalimi, kurios narystės perspektyvos iki šiol yra užblokuotos ginčo su Graikija dėl šalies pavadinimo.    

Europarlamentarai sveikina demokratiškus šios šalies parlamento rinkimus ir greitą koalicinės vyriausybės suformavimą, tačiau nerimauja dėl žiniasklaidos koncentracijos, pernelyg lėtai mažėjančios korupcijos, skirtingų tautinių grupių vaikų segregacijos mokyklose, taip pat didelio nedarbo ir skurdo lygio.

Rezoliucijai dėl Bosnijos ir Hercegovinos pritarė 557 EP nariai, nepritarė 40, o susilaikė 37. Susirūpinęs ribota šios šalies pažanga, Parlamentas pažymi, kad ji ateityje galėtų įstoti į ES tik būdama vientisa, suvereni ir vieninga valstybė. Europarlamentarai sveikina naujos šalies vyriausybės suformavimą ir tikisi, kad ji paskatins būtinas konstitucines bei kitas reformas. Jie ragina išspręsti su kariuomenės bei valstybės nuosavybe susijusius klausimus, taip pat pažaboti ekstremizmą, religinę neapykantą ir smurtą, glaudžiai bendradarbiaujant su tarptautine bendruomene.


ELTA inf. Platinti, skelbti, kopijuoti ELTA informaciją be raštiško ELTA sutikimo draudžiama


EurActiv.lt leidėjas: Europos informacijos centrai visoje Lietuvoje



Lietuvos pirmininkavimas

Vystomasis bendradarbiavimas – nuo paramos iki partnerystės

Cyprus Presidency of the Council of the EU

Danija_pirm



Jūsų teisės - Jūsų ateitis

Jūsų Europa

„Europrotų“ turnyras Lietuvoje

Europos Savanorystės maratonas

Europos savanorystės maratonas 2011: nugalėtojai

zinau-viska




EuroBlogas

Europos komisijos atstovybė Lietuvoje

es_isidarbinimas

YE

Integracija

ed_phone