Europe_Direct_Logo
      youtube | |   svetaines_medis

youtube youtube

Partneriai:


Titulinis > Naujienos > KULTURA_KALBOS > Komisija skelbia 2014 m. Europos žaliosios sostinės paiešką
Kultūra Kalbos


2011-06-14
Komisija skelbia 2014 m. Europos žaliosios sostinės paiešką

Galbūt jūsų miestas taps nauja Europos žaliąja sostine? Šiandien prasideda miesto, kuris paveldės šį garbingą titulą 2014 m., rinkimai. 2010–2013 m. šis titulas atiteko Stokholmui, Hamburgui, Vitorija–Gasteisui ir Nantui.

 

Europos žaliąja sostine išrenkami ir paskelbiami tie miestai, kuriuose pirmaujama skatinant ekologišką gyvenimo mieste būdą ir kurie gali būti įkvėpimo šaltinis kitiems miestams. Kasmetiniais rinkimais siekiama, kad Europos miestai taptų patrauklesni ir sveikesni gyventi.

„Europos žaliosios sostinės rinkimai – tai veiksminga iniciatyva, kuria siekiama įtikinti miestų valdžią, kad tausi miesto plėtra – kelias į sėkmingą ateitį, – sakė Komisijos narys Janezas Potočnikas. – Labai laukiu naujų visos Europos miestų paraiškų su pavyzdžiais, kaip investicijas į aplinkos apsaugą galima derinti su ekonomikos augimu ir didesne žmonių gerove..“

Nuo šiandien dalyvauti 2014 m. Europos žaliosios sostinės rinkimuose gali visi Europos miestai, kurių gyventojų skaičius viršija 200 tūkst. Teikti paraiškas kviečiamos visos ES valstybės narės, šalys kandidatės (Turkija, Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Kroatija, Juodkalnija ir Islandija) ir Europos ekonominės erdvės šalys (Islandija, Norvegija ir Lichtenšteinas). Jei šalyje nėra miestų su daugiau nei 200 tūkst. gyventojų, dalyvauti rinkimuose gali didžiausias miestas.

Trys pagrindiniai rinkimų tikslai yra šie:

  a) įvertinti miestus, kurie pasižymi gerais aukštų aplinkos apsaugos tikslų įgyvendinimo rezultatais,

  b) skatinti miestus priimti ambicingus aplinkos apsaugos gerinimo ir tausios plėtros iššūkius,

  c) rasti pavyzdžių, kuriais galėtų sekti kiti miestai ir skleisti geriausią praktinę patirtį Europos miestuose.

Kandidatai bus vertinami remiantis 12 sričių rezultatais. Šios sritys, tai miesto indėlis siekiant sustabdyti visuotinę klimato kaitą, transportas, žaliosios miesto zonos, triukšmas, atliekų kaupimas ir tvarkymas, gamta ir biologinė įvairovė, oras, vandens vartojimas, nuotekų tvarkymas, ekologinės naujovės ir tvarus užimtumas, miesto valdžios aplinkos politika ir energinis naudingumas.

Dalyvauti norintys miestai turi užpildyti internetinę paraiškos formą svetainėje www.europeangreencapital.eu. Paraiškas 2014 m. rinkimams galima teikti iki 2011 m. spalio 14 d. Nugalėtoją rinks tarptautinė vertinimo komisija, padedama žinomų įvairių aplinkos sričių ekspertų. Nugalėtojas bus paskelbtas 2012 m. birželio mėn. 

Pagrindiniai faktai

Europos žaliosios sostinės rinkimai – aplinkos apsauga besirūpinančių miestų iniciatyva. Pradinę idėją 2006 m. gegužės 15 d. Taline, Estijoje vykusiame susitikime iškėlė buvęs Talino meras Jüri Ratas. Tuomet šių rinkimų įsteigimo susitarimo memorandumą pasirašė 15 Europos miestų ir Estijos miestų asociacija.

Europos visuomenė šiuo metu yra iš esmės miestietiška, nes net keturi iš penkių europiečių gyvena mieste arba didmiestyje. Dauguma aplinkos problemų, su kuriomis susiduria mūsų visuomenė, kyla miestų rajonuose, tačiau tuose pačiuose miestų rajonuose gimsta ir jų sprendimo tikslai bei idėjos. Europos žaliosios sostinės rinkimai buvo sumanyti siekiant paremti ir įvertinti aplinkos apsaugos pastangas, paraginti Europos miestus imtis veiklos, iškelti sektinus pavyzdžius ir dalytis praktine patirtimi.

Šis titulas padės miestui ne tik būti pavyzdžiu, bet ir pagerinti savo reputaciją, tapti patrauklesniu jame lankytis, dirbti ir mokytis.

Daugiau informacijos

www.europeangreencapital.eu

Taip pat žr.

 

Kontaktai

     Joe Hennon  (+32 2 295 35 93)

     Monica Westeren  (+32 2 295 06 68)




Europos Komisijos inf.