Segtuvas

2012-09-27

ES biudžetas 2014–2020 m.: 1 trilijono eurų vertės sandoris 
Vienas trilijonas eurų – per daug ar per mažai daugeliui Europos Sąjungos priemonių per ateinančius septynerius metus finansuoti? Tai – pagrindinis klausimas, į kurį iki metų pabaigos turės atsakyti Europos institucijos ir 27 šalių narių vadovai.
2012-09-11

Vartotojų siekis išsaugoti ekologinę pusiausvyrą 
Susirūpinimas dėl gamtos išteklių ekologinės pusiausvyros išsaugojimo politikos kūrėjus ir kompanijas verčia skatinti vartotojus galvoti apie jų elgesio poveikį gamtai. Etiketės ant gaminių yra tik vienas iš būdų tai daryti, be to, vartotojų grupės ragina neapkrauti pirkėjų informacija ir perspėja, kad nuogąstavimus dėl poveikio gamtai ne visada patvirtina nepriklausomi šaltiniai.
2012-06-29

Kipro pirmininkavimas ES. Tradicijos keičiasi 
Kipro pirmininkavimas ES antroje 2012 m. pusėje užtikrins politinį vadovavimą Sąjungai, bet „jis nebus tradicinis“, pareiškė oficialūs pareigūnai. Tai greičiau bus „į Briuselį perkeltas pirmininkavimas“, kai dauguma šalies pareigūnų dirbs Europos sostinėje ir visą dėmesį skirs ES reikalams. O jau ilgą laiką vedamos derybos su Turkija dėl salos suvienijimo vyks atskirai.
2012-05-18

Energijos taupymas senuose Europos pastatuose: misija neįmanoma? 
Statiniams tenka per 40% ES elektros energijos poreikio, jie yra pagrindinis šiltnamio dujų šaltinis, todėl energijos taupymas juose yra svarbiausias Europos klimato kaitos stabdymo tikslas. Tačiau neaišku, ar europiečiams pavyks išnaudoti didžiausią šios srities potencialą – esamus statinius.
2012-05-17

REACh cheminių medžiagų saugumo peržiūra – vėl išjudintas širšių lizdas? 
Europos Komisija rengiasi peržiūrėti prieš penkerius metus priimtą kontroversiškai vertinamą REACh reglamentą, pagal kurį pirmą kartą iš cheminių medžiagų gamintojų buvo pareikalauta pagrįsti, kad jų gaminiai yra saugūs vartoti, prieš pateikiant juos į rinką.
2012-05-14

Sienų pasikeitimas – bevizis kelionių režimas ES rytų kaimynėms 
Per pastaruosius metus ES įgijo vertingos bevizio kelionių režimo kūrimo kaimyninių šalių piliečiams patirties. Po Vakarų Balkanų valstybių bevizio kelionių režimo su ES link yra jos rytinės partnerės, pirmiausia Rusija, Ukraina ir Moldova.
2012-01-18

Išmaniosios energetikos sistemos: jungčių kūrimas 
ES planai pereiti prie mažai akmens anglių naudojančios ekonomikos priklauso nuo pertvarkytos, be sienų, perdavimo sistemos, galinčios sujungti į visumą atsinaujinančias energijos rūšis ir išmaniuosius skaitiklius, kurie leidžia prie ištakų mažinti energijos sąnaudas. Bet ar Europa pasirengusi priimti iššūkį?
2012-01-16

Su sveikata susijęs raštingumas: pagalba pacientams padėti patiems sau 
Pirmąjį 2012 m. pusmetį Taryba ir Parlamentas turėtų svarstyti naujus Komisijos pasiūlymus dėl informacijos apie vaistinius preparatus direktyvos atnaujinimo. Minėti svarstymai vyks pasitelkus statistiką, o ji rodo, kad beveik pusė Europos pacientų yra „sveikatos beraščiai“.
2012-01-02

Danija perima pirmininkavimo ES pareigas: tiltas per audringus vandenis 
Danijos pirmininkavimas ES Tarybai siaučiant euro skolos krizei sutampa su vienu iš sunkiausių momentų per Sąjungos istoriją. Nors Danija nėra euro zonos narė, ji nenusiteikusi sėdėti galinėse eilėse sprendžiant kilusias problemas, bet norėtų pasiekti, kad abiejų pusių šalys išliktų vieningos – tartum „tiltas per audringus vandenis“, apibūdino Danijos Europos reikalų ministras Nikolajus Vamenas (Nikolai Wammen).
2011-12-30

ES ir Ukrainos ryšiai – geopolitinis testas 
Europos Sąjunga ir Ukraina nusiteikusios pasirašyti Asociacijos sutartį, susietą su precedento neturinčia toli siekiančia laisvosios prekybos sutartimi. Ant kortos statoma ne tik ekonominė partnerystė, bet ir šalies politinė ateitis, istoriniais ryšiais susijusi su Maskva, o dabar – ir su neaiškiomis gerovės perspektyvomis, siejamomis su Briuseliu.
2011-12-27

Naujoji Europos sutartis: kelių greičių ES link 
Visos ES šalys, išskyrus Britaniją, susitarė dėl naujos sutarties, turinčios užtikrinti griežtesnę fiskalinę discipliną ir gilesnę ekonominę integraciją, kad būtų išsaugota euro valiuta. Tačiau šiuo metu, dėmesiui krypstant į teisines detales ir ratifikavimo procesą, vis dažniau užduodami klausimai apie tai, kas nutiks šalims, kurios nesutiks ratifikuoti sutarties, kaip atrodys jų išmetimas iš klubo.
2011-11-14

Elektroninis saugumas: skaitmeninės ekonomikos apsauga 
Kol programišiai ir toliau stengiasi pergudrauti vyriausybes, strategijos formuotojai imituoja gaudynes. Daugiau tarnybų, stipresnė duomenų apsauga ir netikros elektroninės atakos – tai būsimosios artilerijos prieš elektronines atakas dalis.
2011-11-07

BŽŪP reforma 2014–2020 m. 
Ilgai laukti Europos Komisijos pasiūlymai, kaip pertvarkyti Bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), kritikuojami dėl to, kad neatspindi siekiamų tikslų – teisingiau paskirstyti pinigus, pagerinti sektoriaus konkurencingumą ir skatinti ekologiškesnes ūkininkavimo praktikas.
2011-10-18

Pasaulinės gyvavimo ciklo ekonomikos link? 
Produktų poveikio aplinkai vertinimas atsižvelgiant į visą jų gyvavimo ciklą – nuo žaliavų gavybos iki transportavimo, vartojimo ir galutinio pašalinimo – tapo it nauja aplinkos apsaugos politikos kūrimo ir tvaraus verslo sprendimų priėmimo mantra.
2011-10-03

Anglies dvideginio emisijos kompensavimas. JT bendro įgyvendinimo mechanizmas 
Jungtinių Tautų bendro įgyvendinimo mechanizmas (angl. JI), kaip dalis Kijoto protokolo, sukurtas tam, kad turtingoms šalims leistų įsigyti išmetamųjų teršalų mažinimo vienetų projektams “pereinamosios” ekonomikos šalyse, tokiose kaip Rusija, Ukraina ir buvusios komunistinės ES šalys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − twelve =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>